Archives

Naktinis Vilnius skraidina į muzikines keliones

Naktinį Vilnių intelektualiai hipnotizuojančiais ritmais šokdinantis komandos “On the Wave” narys Marius (Split pulse) teigia, jog muzika jo gyvenime yra pirmoje vietoje ir kol kas šis požiūris keistis neplanuoja. Kitais metais studijas Vilniaus Gedimino technikos universitete baigsiąs ir verslui vadovauti išmoksiąs vilnietis prasitarė, jog norėtų ir toliau gilintis į beribę garsų ir sąskambių įvairovę.

Jaukiame Mariaus kambaryje vietos šokiams nėra daug – bene pusę laisvos erdvės užima visa didžėjui būtina įranga – plokštelės, patefonai, mikšeris, kompiuteris ir begalė laidų. Jaunasis entuziastas ne tik gilinasi į elektroninės muzikos subtilybes bene kasdien laiko skirdamas naujų kūrinių perklausymui, bet ir brandžiai dėsto mintis apie naujausias tendencijas, geriausias vietas įrašams pirkti, bei tai, jog šiandien elektroninė muzika netobulėja taip sparčiai, kaip tai buvo paskutiniajame XX amžiaus dešimtmetyje.

Jau daugiau nei dvejus metus savaitgaliais naujų potyrių ištroškusius sostinės gyventojus ir svečius į muzikines keliones skraidinantis Marius laisvalaikiu klausomai muzikai griežtų rėmų nededa, tačiau vakarėliuose susirinkusius naktinėtojus masina arčiausiai prie širdies esančiais rimtais.
“Groju tai, kas patinka labiausiai – nuo minimal techno iki hard techno. Vakarą pradedu nuo dešimtos valandos, o užbaigiu priklausomai nuo pasirodymo laiko, bet dažniausiai tai būna gerokai po vidurnakčio”, – teigia Marius.
Su Mariumi kalbėjome apie jo požiūrį į muziką, Vilniaus klubinę kultūrą bei naktinę sostinės magiją.


Kas tau yra muzika – pramoga, papildomas pajamų šaltinis ar sritis, į kurią norisi kuo daugiau įsigilinti?

Neabejotinai sritis, kurią noris dar labiau pažinti. Kai lieka laisvo laiko nuo kitų dalykų, stengiuos domėtis muzika kuo daugiau. Ji po mylimos merginos mano gyvenime užima pirmą vietą, visa kita – antraeiliai dalykai.


Kas labiausiai žavi būnant klubinės kultūros dalimi?

Visų pirma pati muzikos atranka. Šiuo metu labai sunku rasti geros muzikos, todėl perklausydamas įrašus renkuosi tuos, kurie patinka man pačiam, bet nežinau, ar tai patiks kitiems žmonėms. Geriausios akimirkos yra tos, kai pradėjus groti savo atrinktus kūrinius žmonės pagal juos šoka. Tai yra vienas maloniausių dalykų. Dar be galo malonu, kai pasirinkti kūriniai dera tarpusavyje ir labai gražiai susimiksuoja.


Ar jauti grįžtamąjį ryšį iš žmonių?

Taip, tačiau jis labai priklauso nuo publikos. Jei žmonėms patinka, toks ryšys visada atsiras, ypač jei moki bendrauti su publika.


Kaip manai, ar mūsų žmonės moka linksmintis?

Moka, tačiau yra savų niuansų. Kiek man teko matyti, didžioji dalis eina į renginį tik tam, kad išvis kur nors išeitų, o muzika jiems lieka antroje vietoje. Džiaugiuosi, kad yra žmonių, kurie eina į vakarėlius visų pirma pasiklausyti muzikos. Tokius žmones pamatai iškart.


Jiems reikia tamsos, norint atsipalaiduoti?

Dieną žmonės susikausto, nes nėra įpratę linksmintis šviesiu paros metu. Manau Lietuvoje klubinė kultūra dar nėra smarkiai išsivysčiusi – žmonės pripratę linksmintis tik tamsoje. Nors būna ir išimčių – jei po pavykusio vakarėlio vyksta jo pratęsimas, žmonės šoka ir iki devintos ryto.

O pats ar vaikštai į vakarėlius, kuriuose nestoji prie pulto?

Einu tik ten, kur groju. Praėjusiais metais beveik kiekvieną savaitgalį vis kažkur grodavau, todėl nebelikdavo laiko eiti kitur. Nuo to laiko įpratau ir dabar pačiam sunku atsipalaiduoti – vis žiūriu kaip kitas groja, mąstau ką pats daryčiau ir galų gale užsimanau į jo vietą pats atsistoti.


Kaip manai, ar Vilniaus klubuose pakankamai dėmesio skiriama garso kokybei?

Daugumoje klubų garsas, deja, dar tikrai prastas, tačiau džiaugiuosi, jog atsirado tokių žmonių kaip Mark Splinter. Jis yra britas, Lietuvoje gyvenantis berods nuo 2005 metų, savo renginiais siekiantis kelti garso kokybės lygį, atkreipdamas vakarėlio organizatorių dėmesį į tai, jog gerai muzikai reikia ir gero garso. Taip pat jis turi sukūręs bendrą projektą su žmonėmis iš STS (Scenos techninis servisas), kuris vadinasi “Soundboys.lt”. Jie įgarsina klubinius vakarėlius, manau vasarą garsins ir festivalius. Džiaugiuosi, kad pagaliau atsirado toks žmogus, kuris kelia kartelę aukščiau.


Pasvajokim – jei turėtum savo klubą, koks jis būtų?

Stengčiausi padaryti kuo jaukesnį, nedidelį, kad tilptų ne daugiau 400 žmonių. Norėčiau skirtingos atmosferos, tačiau pirmoje vietoje būtų muzika, kurią mėgstu. Nors nevengčiau ir kitų stilių – trip hop ar breakbeat vakarėlių. Bet šiaip nenorėčiau būti naktinio klubo įkūrėju ar savininku, nes tai atima per daug laiko. Atrodo, jog įdėtas laikas deramai neatsiperka. Nors iš kitos pusės, jei tokia veikla tau patinka, apie atlygį daug ir negalvoji.


Kur būtų geriausia vieta jam?

Ten, kur kažkada buvo “Stereo 45”, vėliau “Romantika” kavinės. Juk ši vieta yra legendinė!


Pabaigai – ką tau pačiam reiškia naktinė sostinės atmosfera?

Naktinis Vilnius labai gražus, visada gali sutikti daug draugiškų žmonių, tačiau yra ir tokių vietų, kurios gadina miesto įvaizdį. Naktį mėgstu Gedimino prospektą – būdavo atgrojus “Funky Munky” traukdavau link “Havanos Social Club”. Tokiais momentais esi susijaudinęs, skubi susidėti plokšteles ir pėsčiom traukti į kitą vietą, o naktinis gatvių apšvietimas visas emocijas tik sustiprina. Savaime sukyla jaudulys, jauti kad nestovi vietoje, matai kaip verda tavo gyvenimas. Tokiomis akimirkomis jaučiu, jog Vilnius yra mano miestas.

 

Griežtai draudžiama portale „Vilnius by night“ paskelbtą informaciją naudoti kitose svetainėse ar tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti vilniusbynight.lt kaip informacijos šaltinį.
Portalo „Vilnius by night“ administracija komentarų neredaguoja ir už juos neatsako. Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įstatymais, šalinsime  tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, vulgarūs, šmeižiantys, įžeidinėjantys privačius ir viešus asmenis, pasirašyti kito asmens vardu, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams ar kitaip pažeidžia įstatymus.