Archives

Jubiliejinį koncertą vainikavo pasaulinio lygio atlikėjai iš Vokietijos ir Japonijos

„Vaidilos“ teatre Vilniuje vakar skambėjo vieno perspektyviausių jaunosios kartos lietuvių smuikininko Algirdo Šocho ir japonų pianistės Mayuko Arita duetas, kurį išskirtinai vilniečiams dovanojo Vilniaus savivaldybės Grigiškių meno mokykla (GMM), minėdama savo garbingą 55-ių metų jubiliejų.
Pilnutėlėje salėje A. Šocho ir M.Aritos atliekamos programos klausėsi ne tik gausi mokyklos bendruomenė – mokytojai, vaikai, tėveliai, mokyklos bičiuliai, bet ir vilniečiai, miesto svečiai bei Vilniaus miesto savivalybės atstovai.
Visame pasaulyje daug koncertuojantys Algirdas ir Mayuko atliko Johannes Brahms – Sonata smuikui ir fortepijonui Nr.1 G-Dur, op.78, M. Arita skambino solo fortepijonui Claude Debussy kūrinį iš antrojo ciklo „Paveikslų knyga“ – nr.1 Cloches à travers les feuilles (varpai pro lapus) ir Franz Liszt “Rigoletto parafrazės S.434. Savo programą duetas užbaigė Maurice Ravel „Čigonė“ solo smuikui ir fortepijonui.
Pasak Grigiškių meno mokyklos direktorės Kristinos Ulevičiūtės, koncertas išties buvo gražus ne tik savo reginiu, skambesiu, bet ir labai jaukus, nes subūrė gausią mokyklos bendruomenę. Taip pat mokyklos vaikai ir mokytojai turėjo unikalią progą išgirsti ir net kartu sugroti su pasaulinio lygio profesionalais.
„Esame begalo dėkingi A. Šochui ir M. Aritai už išskirtinę galimybę ir tikime, kad mūsų vaikams šis koncertas tapo tikru įkvėpimo šaltiniu, o mokyklai – paskata augti, ugdyti jaunuosius talentus ir siekti aukščiausių rezultatų, – sako K. Ulevičiūtė.
Jubiliejaus proga, Grigiškių meno mokyklą sveikino ir kūrybingų metų linkėjo maestro Donatas Katkus, lenktynininkas Benediktas Vanagas, politikas ir visuomenės veikėjas Artūras Zuokas, Vilniaus savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto departamento atstovai.
Smuikininkas Algirdas Šochas
Vieno perspektyviausių jaunosios kartos lietuvių smuikininko Algirdo Šocho muzikinis kelias prasidėjo būtent Grigiškių meno mokykloje, kurioje smuiko mokytoja dirb jo mama – Sigutė Šochienė.
Šiuo metu atlikėjas gyvena Hamburge, studijuoja aspirantūrą aukštojoje Hamburgo muzikos ir teatro akademijoje, groja valstybiniame Hamburgo filharmonijos orkestre, yra „Confero“ fortepijoninio kvarteto narys.
Aktyviai koncertuoja kaip solistas bei su kameriniais ansambliais Rusijoje, Azerbaidžane, Prancūzijoje, Baltarusijoje, Latvijoje, Italijoje, Estijoje, Olandijoje, Belgijoje, Austrijoje, Vokietijoje. Smuikininkas yra grojęs solo su daugeliu orkestrų, tokių kaip Baku Gara Garayev kamerinis, NI&Co kamerinis, Lietuvos Valstybinis Simfoninis, Hamburgo HfMT Simfoninis orkestras diriguojmas maestro Ulrich Windruhr ir t.t.
Atlikėjas daug laiko skiria kamerinei muzikai, jam teko garbė muzikuoti kartu su smuikininke Joanna Kamenarska, pianistu bei kompozitoriumi Leon Gurvitch, Deutsche Grammophon prezidentu klarnetininku Dr. Celemens Trautmann ir kitais. Kartu su bičiuliais yra įkūręs „Confero“ fortepijoninį kvartetą, aktyviai koncertuojantį Lietuvoje „Užutrakio vakarų“ bei „Pažaislio“ festivaliuose.
Algirdas Šochas yra apdovanotas Lietvos prezidento Valdo Adamkaus už pasiekimus muzikos srityje bei yra pelnęs Karalienės Mortos premiją. 2015 m. Hamburge atlikėjas kaip vienas perspektyviausių jaunosios kartos smuikininkų buvo apdovanotas specialia „Berenberg“ banko stipendija.

Pianistė Mayuko Arita
Pianistė Mayko Arita gimė 1991 m. Japonijoje. Skambinti fortepijonu pradėjo būdama penkerių. Bakalauro Studijas baigė Aichi menų universitete Nogoya mieste (Japonija), o magistrą įgijo Hamburgo muzikos ir teatro akademijoje (HfMT) profesoriaus Ralf Nattkemper klasėje.
2009 metais Mayuko laimėjo pirmąją vietą antrajame Hokkaido muzikos konkurse Japonijoje. 2012 metais jai buvo suteiktas žiuri prizas šeštajame Yokohmos tarptautiniame muzikos konkurse. 2014 metais Mayko Arita laimėjo pirmą vietą kamerinės muzikos konkurse (23. Gianluca Campochiaro) Italijoje.
Pianistė aktyviai koncertuoja Vokietijoje, Japonijoje ir kitose šalyse bei tobulinasi meistriškumo kursuose pas žymiausius menininkus. Šiuo metu Mayko dirba Hamburgo muzikos ir teatro akademijoje.
Algirdas Šochas ir Mayuko Arita duetu aktyviai koncertuoja nuo 2016 m. ir jau spėjo surengti koncertą Hamburgo Laeszhalle salėje. Šiandieninis dueto pasirodymas įtrauktas į Hamburgo „Europos savaitės“ renginių ciklą, o birželį koncertuos Hamburgo „Senojoje spaustuvėje“. Ateityje duetas planuoja surengti koncertus Japonijoje.